KOMBİ PETEK TEMİZLEME

Petek temizliği özel ilaç ve kimyasallarla temizlenerek, içlerinde sıvı akışını daha düzenli hale getirebilen bu yöntemle de verimi büyük oranda arttırabilen bir uygulamadır. Petekleri içlerinde zamanla meydana gelebilecek paslanma, balçıklaşma ve sıklıkla karşılaşılan kireçlenme gibi sorunlara karşı özel ilaçlı karışımlar ve kimyasallar ile yılda bir kere temizlenmelidir. Temizleme işinde kullanılan yöntemler verimi arttırmak amacıyla veya sistemlerin ömrünün uzatılması için sıklıkla kullanılması gerekmektedir. Petek temizliği yapılan dairelerde yakıt tasarrufunda ve ısıtma da %20 varan artışlara yardımcı olur.

Öncelikle tesisatın içerisindeki su tahliye musluğun boşaltılır ve böylece petek temizliğine başlanmış olur. Daha sonra kombi petekleri yıkama işlemi ile başlar. Borunun yüzeyindeki kalıntıların giderilmesi için temizleyici özel sıvılar peteklere gönderilir ve peteklerdeki kirliliğe bağlı olarak yarım saat ile 2 saat arasında dolaşım yapılarak petekler temizlenir.

konyakanalizasyon.com

Peteklerdeki pisliklerin ve verim düşmesinin belirtileri nelerdir? Peteklerin alt kısımlarının kolay kolay ısınmaması veya hiç ısınmaması. Dibe çöken pislikler sıvı akışını engeller ve petekler hava yaptığı için ısı veremez duruma gelir. Ne kadar dereceyi çoğaltsanız da odayı ısıtmak artık zordur.

Bu belirtilerin hiçbiri olmasa dahi size petek temizliği önerisi yapılabilir. Yukarıda belirtilen durumlar aşırı durumlardır. Petekleriniz bu hale gelmeden tedbir alınmadığında peteklerin aldığı durumdur bu noktaya gelmeden temizliğin yapılması hem petekleriniz hem de bütçeniz için çok daha uygun olacaktır. Her kireçlenme verim düşüşü olduğundan illa ki %30a yakın verimsizlik temizlik yaptırmak hiç de avantajlı olmayacaktır.

Konya petek temizliği konusunda uzman ekibi ve profesyonel cihazlarıyla hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız.

Petekler Temizleme Makinesi İle Temizlenir

Peteklerin temizlenmesi için kullanılan petek temizleme makinesi, kalorifer sistemine bağlanır ve sistem içine temizleyici kimyasal maddeler eklenir. Bu kimyasal su ile karıştırılarak belli bir derece sıcaklığa çıkarılır. Isıtılan temizleme kimyasalı yüksek basınçlı pompa ile tüm sistemi dolaşır. Böylece tanıklık olan yerler pompa basıncı ile kimyasal madde yardımı sayesinde çözülür. Kimyasal ile su sistemde dolaşırken cihaz içinde filtre edilir. Bu da kirli suyun tesisata ulaşmasını engeller. İşlem yaklaşık bir saat sürer ve bu sürenin sonunda tesisat tamamen temizlenmiş olur.

konyakanalizasyon.com

Periyodik Bakımlar Yaptırılmalı

Peteklerin temizlenmesi işinin belli zamanlar içinde yapılması tavsiye edilmektedir. Eğer tesisat yeni, kullanılan radyatörler kaliteli ise beş yılda bir bu işlemin yapılması tavsiye edilmektedir. Eğer tesisat doğalgazdan önce mazotlu olarak kullanıldıysa doğalgazlı kazanlara geçerken mutlaka temizlik yaptırılmalıdır. Eğer temizlik yapılmadan kullanıma başladıysa ısıtma sorunları yaşanır. Aynı zamanda içinde tortu olan su kombiden de geçerek kombinin sık sık arızalanmasına neden olur. Bu nedenle doğalgaza geçiş yapmadan önce mutlaka petekler temizlenmelidir. Petek temizliğini kurumsal firmalarda hizmet veren uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ekipler gelişmiş teknolojisine sahip cihazlarla peteklerin güvenli bir şekilde temizler. Ayrıca ve içlerinde oluşan tortu ile kireçler, özel olarak geliştirilmiş cihazlar aracılığı ile tesisattan tamamen uzaklaştırılır.

 

konya kanalizasyon tıkanıklığı

petek temizleme,konya petek temizleme,kombi petek temizleme,kombi bakım,kombi petek temizleği,konya petek,petek temizleme,petek yıkama,petek temizleme servisi,petek temizleme servisi,kalorifer petek temizleme,kalorifer petek yıkama